IV edycja Kolędowania w Kutnie -29.01.2023r.

Kolędowanie to jedna z najpiękniejszych polskich tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Kolęda w swym pierwotnym znaczeniu była noworoczną pieśnią powitalną wywodzącą się z tradycji ludowej, przekazywała życzenia szczęścia, pomyślności. W rozumieniu religijnej pieśni mówiła o narodzinach Chrystusa. Śpiewanie kolęd tworzy piękny świąteczny klimat poprzedzający Święta Bożego Narodzenia, wprowadza niepowtarzalną atmosferę w naszą codzienność, daje spokój, radość, przywołuje refleksje. Poprzez śpiewanie wyrażamy swoją wdzięczność, bo śpiew to również modlitwa.

W takiej właśnie atmosferze szkoły noszące imię Stanisława Władysława Reymonta spotkały się 29 stycznia 2023 roku w Parafii Rzymsko Katolickiej pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie, aby po raz trzeci wzięć udział w organizowanym przez Stowarzyszenie „Nasz Reymont” Wspólnym Kolędowaniu. Głównym pomysłodawcą, inspiratorem, ale przede wszystkim sponsorem tego przedsięwzięcia był proboszcz tej parafii ks. Stanisław Zarosa SAC. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Władysława Reymonta w Gołębiewku oraz Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Koziebrodach dały przepiękny koncert kolęd i pastorałek. Dzieci swym śpiewem, wyglądem oraz kunsztem aktorskim zachwyciły zgromadzonych w kościele wiernych, oraz sprawiły, że atmosfera Świąt Bożego Narodzenia na długo pozostanie w naszych sercach.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu: Wójt Gminy Kutno Pani Justynie Jasińskiej, Państwu Jadwidze i Jerzemu Kabatom z Zarządu Fundacji im. Władysława Reymonta w Lipcach Reymontowskich, Przewodniczącej Klubu Szkół Reymontowskich Pani Mirosławie Lechowskiej, ale przede wszystkim dzieciom ze szkół Reymontowskich za piękny występ, ich opiekunom za przygotowanie oraz dyrektorom tych szkół: Pani Małgorzacie Ewie Środkowskiej oraz Panu Przemysławowi Kubickiemu za obecność i poświęcony czas.

Do następnego kolędowania.

Z Reymontowskim pozdrowieniem.

Zarząd oraz członkowie

Stowarzyszenia „Nasz Reymont”.

Zredagowała: Anna Wojciechowska

 

GALERIA ZDJĘĆ >> https://naszreymont.pl/iii-edycja-koledowania-w-kutnie-29-01-2023r-2/