Ogłoszenia

 

 

Kochana Rodzino Reymontowska!

Pragnę poinformować, że tegoroczny  Zlot Szkół Reymontowskich odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Kołaczkowie.

Jest nam bardzo miło, że możemy być organizatorami tak prestiżowego przedsięwzięcia. 

 

XXVI  Ogólnopolski Zlot Szkół Reymontowskich został zaplanowany w dniach 20 – 22 września 2024. Będzie to okazja do ponownego spotkania nauczycieli, dyrektorów szkól, przyjaciół Reymonta, a dla uczniów integracja i możliwość pogłębienia wiedzy o naszym nobliście i mamy nadzieję cudowna zabawa.

Cieszymy się, że będziecie mogli Państwo poznać historię, tradycje i potrawy regionalne naszej „Małej Ojczyzny”. Będziecie mieli okazję uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach, które uatrakcyjnią Wasz pobyt u nas, zwiedzić dworek Reymonta i przejść spacerkiem przez Plac Reymontowski.

Za udział w Zlocie nie ponoszą Państwo żadnych kosztów, dlatego zależy nam na tym, aby jak najwięcej szkół wzięło udział w tej pięknej uroczystości.

W ramach imprezy odbędzie się także XVIII Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Mówimy Reymontem” oraz II Ogólnopolski Konkurs „ Najpiękniejszy wianek Jagny”.

Prosimy o przesłanie informacji, czy Państwa szkoła będzie brała udział w Zlocie                        i w konkursie recytatorskim (najpóźniej do 1 marca).

W Zlocie mogą wziąć udział maksymalnie sześcioosobowe grupy uczniów z jednej szkoły, natomiast do konkursu szkoła może wytypować jednego kandydata z każdej kategorii.

Dokładny program Zlotu oraz regulamin konkursu zostanie przesłany do zainteresowanych szkół w późniejszym terminie.

Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa w Dolinie Warty i w murach naszej szkoły.

Pozdrawiam w imieniu własnym i organizatorów

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Kołaczkowie

                                                                                                                             Beata Machowiak