Święto Patrona w Szkole Podstawowej w Szczutowie – 30.05.2023r.

Na zaproszenie dyrektora szkoły podstawowej im. St. Wł. Reymonta w Szczutowie Pani Moniki Kordyzon, Stowarzyszenie, ,Nasz Reymont,, uczestniczyło w Święcie Patrona Szkoły.

Święto Patrona mocno wpisało się w historię tej szkoły. Szkoły, która pięknieje z roku na rok.

Akcenty Reymontowskie widoczne były już od samego wejścia. Dzieci przepięknie ubrane w ludowe stroje z uśmiechem witały zaproszonych gości. Atmosferę starej polskiej wsi czuć było w każdym zakątku ,a obecność

 Reymonta  dała swój wyraz w przepięknych ludowych tańcach , urokliwych piosenkach i przejmujących recytacjach dzieci.

Gratuluję pięknej uroczystości. Reymont jest z Was dumny .

Święto Patrona skłania do wspomnień, refleksji, ale jest to również czas podsumowań, czas podziękowań.

Kilka miesięcy temu Fundacja Wł. Reymonta w Kanadzie obchodziła 50 lecie swojej działalności. Dla uhonorowania tej rocznicy Fundacja wydała pamiątkowe medale. Skierowane były one do fundacji , stowarzyszeń, oraz najbardziej zasłużonych szkół Reymontowskich  w Polsce .

Mam ogromny zaszczyt, że w imieniu Prezesa Fundacji im Wł. Reymonta w Kanadzie, pana Kazimierza Chrapka mogę na ręce dyrektora, pani Moniki Kordyzon przekazać ten medal .Medal , który jest wyrazem uznania za wkład pracy jaki Szkoła Podstawowa im. St .Wł. Reymonta w Szczutowie niesie dla kultywowania Patrona .

Niech ten medal ożywi i umocni pamięć o Reymoncie, a słowa noblisty ,,żyć to działać ,to rozsiewać po świecie talent ,, będą drogowskazem do wspólnych działań .

Z Reymontowskim pozdrowieniem – prezes Stowarzyszenia ,,Nasz Reymont ,,Anna Wojciechowska

 

                                                           Zredagowała: Anna Wojciechowska

GALERIA>>https:https://naszreymont.pl/galeria-szczutowo-2/